Noordoost-Fryslân staat aan de vooravond van een bijzondere innovatie: SKYLD-schapenmelkijs. Dit voedzame ijs, gemaakt van de eiwitrijke melk van Lacaune-schapen, is ontwikkeld om ondervoeding bij kwetsbare ouderen tegen te gaan. Ondervoeding treft een groot deel van de senioren in verpleeg- en verzorgingshuizen en heeft negatieve gevolgen voor spiermassa, immuunsysteem en algehele gezondheid.
SKYLD-schapenmelkijs biedt een smakelijke oplossing. Door essentiële voedingsstoffen zoals colostrum, omega-3 en magnesium toe te voegen, wordt het ijs een krachtig middel om de eiwitinname en algehele voedingsstatus van ouderen te verbeteren. Het product combineert gezondheid met genot, waardoor ouderen worden uitgenodigd om ervan te genieten en zo ongemerkt hun dieet aan te vullen.
Het project is een samenwerking tussen Maatschap Rispens (melkproductie), ambachtelijk ijsmaker W’iis en producent B&G Foodfactory. Zorginstellingen uit de regio zijn nauw betrokken bij de ontwikkeling en het testen van het ijs, zodat het perfect aansluit bij de behoeften van de doelgroep. “SKYLD is in kréftbron ferklaaid as ferwennerij. Sa wurd it âlderein yn Fryslân nóch sûner.” Aldus de initiatiefnemers.
Naast gezondheidswinst biedt SKYLD ook kansen voor de regio. Met de oprichting van SKYLD BV ontstaat een nieuwe start-up die in de komende twee jaar banen creëert, met plannen voor verdere groei. Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door een subsidie van €152.568,- vanuit de Versnellingsagenda.